Targi książki już za nami! Zobacz fotorelację ze spotkania autorskiego z Agnieszką Couderq.

03.12.2023 -

Powieść historyczna Agnieszki Couderq o Michale Boymie - "Ostatni wysłannik dynastii Ming" - trafia pod polskie strzechy!

Tom pierwszy powieści Agnieszki Couderq już w sprzedaży!!!

17.11.2023 -

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej...

Michał Boym w Muzeum Historii Polski

22.10.2023 -

Przeczytaj rozmowę Natalii Pochroń z Agnieszką Couderq o Michale Boymie - Polaku, który przybliżył Europie Chiny!

A jak... Ayutthaya

03.10.2023 -

Michał Boym przybył do Ayutthayi, stolicy państwa o tej samej nazwie w styczniu 1658 roku w drodze powrotnej z Europy do Chin i pozostawał mniej więcej do maja tego samego roku. Ayutthaya - obecnie Tajlandia - była wówczas jedną z najpotężniejszych potęg morskich w regionie.

Michał Boym i herbata chińska | Słowo i Muzyka u Jezuitów

29.09.2023 -

Zachęcamy do wysłuchania porywającego koncertu w wykonaniu Anny Krysztofiak, Pawła Betleya oraz Patrycji Betley.

Zobacz więcej...

Zapowiedź książki Agnieszki Couderq!

29.09.2023 -

Powieść historyczna opowiadająca o niezwykłych przygodach Michała Boyma ukaże się już w październiku!

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej...

Od dziś możesz nas znaleźć na Facebooku

28.09.2023 -

W 2019 roku została zawiązana Inicjatywa “Michał Boym - Polski Marco Polo A.D. 2019". Od dnia dzisiejszego rusza strona facebookowa inicjatywy, do której śledzenia serdecznie zapraszamy :)

Powieść Agnieszki Couderq "Ostatni wysłannik dynastii Ming" uzyskała patronat honorowy Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego

24.07.2023 -

Agnieszka Couderq to jedna z czołowych boymistek w Polsce i na świecie. Jej powieść o Michale Boymie została objęta patronatem biskupa Michała Janochy.

Zobacz więcej...

 

Edward Kajdański: Jak odkrywałem Michała Boyma - polskiego MARCO POLO

10.06.2023 -

Jest to ostatnia z książek Edwarda Kajdańskiego wydana jeszcze za życia autora. Przedstawia historię badań, które Kajdański poświęcił losom i dorobkowi jezuity Michała Boyma - polskiemu Marco Polo.

Michał Boym w Polskim Radiu - wywiad z dr Małgorzatą Religą

07.05.2023 -

"Michał Boym uważał się za Polaka i tę swoją polskość podkreślał" mówi dr Małgorzata Religa, kierownik zakładu Sinologii Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, prywatnie córka prof. Zbigniewa Religi. 

Boym w nowej grze o polskich superbohaterach nauki

26.04.2023 -

Akademia Superbohaterów stworzyła grę w karty o polskich superbohaterach nauki. Między nimi pojawia się postać ojca Michała Boyma. Oprócz gry karcianej, Akademia Superbohaterów stworzyła grę mobilną, serię krótkich filmów animowanych oraz książkę pod tym samym tytułem.

Kongres Azjatycki - wyklad Agnieszki Couderq

14.01.2021 -

W dniu 21 do 26 października 2020 r. w Toruniu odbył się VII Międzynarodowy Kongres Azjatycki, największe w Europie Środkowej wydarzenie naukowe i biznesowe poświęcone problematyce azjatyckiej.

Michał Boym w radio WNET

02.11.2020 -

W dniu 9 października gościem audycji Popołudnie WNET była wiceprezes Fundacji, Agnieszka Couderq, która opowiadała słuchaczom o historii Michała Boyma. Zapraszamy do wysłuchania audycji pod linkiem w dalszej części wpisu.

Artykuł o Boymie w Przewodniku Katolickim

09.01.2020 -

W okresie Świąt Bożego Narodzenia w Przewodniku Katolickim ukazał się artykuł Agnieszki Couderq-Kubas pt. "Polski Marco Polo". Aby zapoznać się z jego treścią, prosimy kliknąć w link.

Spotkanie z nauczycielami w Radomiu

05.12.2019 -

W dniu 4 grudnia br.  o. Jacek Gniadek i Agnieszka Couderq-Kubas byli gośćmi Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, aby zaznajomić przybyłych nauczycieli z postacią Michała Boyma.

Konferencja Prasowa o Boymie

10.10.2019 -

W piątek, 18 października o godzinie 13:00 w siedzibie Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa nt. Michała Boyma zorganizowana przez inicjatorów Inicjatywy "Michał Boym AD 2019".

Konspekt lekcji o Boymie

09.10.2019 -

W konsekwencji wydania książki dla dzieci o Michale Boymie, powstała też o nim piosenka oraz konspekt lekcji dla uczniów klasy VI i starszych. Materiały znajdą Państwo w dalszej części tego wpisu.