Edward Kajdański: Jak odkrywałem Michała Boyma - polskiego MARCO POLO

Jest to ostatnia z książek Edwarda Kajdańskiego wydana jeszcze za życia autora. Przedstawia historię badań, które Kajdański poświęcił losom i dorobkowi jezuity Michała Boyma - polskiemu Marco Polo.

"Praca i dokonania Edwarda Kajdańskiego na polu przybliżania światu, nie tylko w Polsce, wybitnych osiągnięć Michała Boyma jest niezmiernie ważna, a to dlatego, że dopóki Kajdański nie zainteresował się polskim jezuitą i misjonarzem, osiągnięcia Boyma były niemal nieznane, zarówno w Chinach, jak i w Polsce, a także w innych państwach na świecie. To jego skrupulatna praca sprawiła, że Boym stał się jednym z ważniejszych Europejczyków w historii Państwa Środka i jest tam często nazywany polskim Marco Polo. Wcześniej wiele jego prac było nieznanych lub błędnie przypisywanych innym autorom" - pisze de hab. Kamil Zeidler, prof. UG.

Książka Edwarda Kajdańskiego to pozycja, która nie tylko zachwyci pięknym wydaniem, ale ciekawą narracją w całości prowadzoną przez autora. Razem z nim podążamy szlakiem Michała Boyma i wspólnie odkrywamy polskiego Marco Polo. Na uwagę zasługują także ciekawe ilustracje.

Więcej o książce można przeczytać na stronie wydawnictwa: https://www.nck.pl/wydawnictwo/archiwum/jak-odkrywalem-michala-boyma-polskiego-marco-polo