Oficjalna promocja powieści o Michale Boymie

Gorąco zapraszamy na spotkanie poświęcone dorobkowi ojca Michała Boyma SJ w dniu 19 grudnia o 17:30 w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Wydarzenie zaszczyci swą obecnością JE Biskup Michał Janocha. Więcej tu.

We wtorek 19 grudnia o 17:30 w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Dziekaniej 1 na warszawskim Starym Mieście w obecności JE Biskupa Michała Janochy, przewodniczącego Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się spotkanie z Agnieszką Couderq, autorką powieści historycznej "Ostatni wysłannik dynastii Ming: Słońce, Księżyc i Krzyż", na które serdecznie wszystkich zapraszamy.
Podczas spotkania autorka przybliży zebranym postać bohatera książki, o. Michała Boyma, XVII - wiecznego polskiego jezuity i misjonarza znanego w Chinach jako "Polski Marco Polo". Między innymi opowie nie tylko o przygodach i dziedzictwie Michała Boyma, ale też o ciekawostkach podróżowania w XVII wieku, obecności Europejczyków, w tym misjonarzy w Chinach, o zwyczajach  chińskich  cesarzy  i elit,  a także pierwszych globalnych korporacjach i ówczesnych  relacjach między Dalekim Wschodem a Zachodem.